Ask a New Question
Search
At a bakery, the price
The price of a loaf of bakery bread was recently raised 5% to a retail price of $3.57. What was the original price? SHOW WORK
1 answer
asked by
MannyThomas
201 views
At a bakery, the price of a cake is $9
more than the price of a pie. One day, the bakery sold 8 cakes and 14 pies for a total of
1 answer
17 views
louis found two bakeries to provide bagels for his sub shop the first bakery offers 350 bagels for $168.00 and the second bakery
1 answer
41 views
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
2 answers
asked by
Dena
1,295 views
Paul opened a bakery. The net value of the bakery (in thousands of dollars)
\[t\] months after its creation is modeled by
1 answer
36 views
Doughboy Bakery would like to buy a new machine for putting icing and other toppings on pastries. These are now put on by hand.
0 answers
asked by
Kat
824 views
A bakery makes an equal number of 2 types of pies. This year the bakery made a total of 1,358 pies. How many of each type of pie
8 answers
asked by
Anonymous
1,239 views
A bakery makes an equal number of 4 types of pies. This year the bakery made a total of 1,576 pies. How many of each type of pie
1 answer
asked by
Olivia salcedo
202 views
Sunshine Bakery
Cristina owns Sunshine Bakery. These are some of the bakery’s most popular products. Sunshine Bakery Question
1 answer
170 views
Q.1.1.1
Thabo’s bakery employs a Customer Relationship Management (CRM) tool to oversee communication with the bakery's new
1 answer
83 views