At a bakery, the price

  1. The price of a loaf of bakery bread was recently raised 5% to a retail price of $3.57. What was the original price? SHOW WORK
    1. answers icon 1 answer
    2. MannyThomas asked by MannyThomas
    3. views icon 201 views
  2. At a bakery, the price of a cake is $9more than the price of a pie. One day, the bakery sold 8 cakes and 14 pies for a total of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  3. louis found two bakeries to provide bagels for his sub shop the first bakery offers 350 bagels for $168.00 and the second bakery
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 41 views
  4. A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
    1. answers icon 2 answers
    2. Dena asked by Dena
    3. views icon 1,295 views
  5. Paul opened a bakery. The net value of the bakery (in thousands of dollars)\[t\] months after its creation is modeled by
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 36 views
  6. Doughboy Bakery would like to buy a new machine for putting icing and other toppings on pastries. These are now put on by hand.
    1. answers icon 0 answers
    2. Kat asked by Kat
    3. views icon 824 views
  7. A bakery makes an equal number of 2 types of pies. This year the bakery made a total of 1,358 pies. How many of each type of pie
    1. answers icon 8 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,239 views
  8. A bakery makes an equal number of 4 types of pies. This year the bakery made a total of 1,576 pies. How many of each type of pie
    1. answers icon 1 answer
    2. Olivia salcedo asked by Olivia salcedo
    3. views icon 202 views
  9. Sunshine BakeryCristina owns Sunshine Bakery. These are some of the bakery’s most popular products. Sunshine Bakery Question
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 170 views
  10. Q.1.1.1Thabo’s bakery employs a Customer Relationship Management (CRM) tool to oversee communication with the bakery's new
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 83 views