At a bagel shop, 2

  1. Sebastian's Bagel Shop recorded how many bagels it recently sold in each flavor.plain bagels 6 onion bagels 6 poppy seed bagels
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 97 views
  2. At a bagel shop, 2 coffees and 4 bagels cost $6.00. Two coffees and 7 bagels cost $8.25. What is the unit price of one coffee
    1. answers icon 1 answer
    2. PLEASE HELP CHECK MY ANSWER THANK YOU VERY MUCH! asked by PLEASE HELP CHECK MY ANSWER THANK YOU VERY MUCH!
    3. views icon 688 views
  3. A bagel shop owner conducts a survey to find out if customers prefer a toasted or untoasted bagel. For one week, they randomly
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views
  4. Suppose each plain bagel has .53 gram of salt and each sesame bagel has .65 gram. Use a percent to compare the amount of salt in
    1. answers icon 1 answer
    2. Larissa asked by Larissa
    3. views icon 772 views
  5. A bagel shop sells bagels by the dozen . The table at the right shows the number of bagels a shop gives per ​"dozen​"
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 174 views
  6. At a bagel shop, 2 coffees and 4 bagels cost $6.00. Two coffees and 7 bagels cost $8.25. What is the unit price of one coffee
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 600 views
  7. A bagel shop sells bagels by the pair. The table at the right shows the number of bagels a shop gives per ​"pair​" ordered.
    1. answers icon 1 answer
    2. wiggle asked by wiggle
    3. views icon 104 views
  8. The resistance of a bagel toaster is 15 Ω. To prepare a bagel, the toaster is operated for one minute from a 120-V outlet. How
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,063 views
  9. The resistance of a bagel toaster is 15 Ω. To prepare a bagel, the toaster is operated for one minute from a 120-V outlet. How
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 843 views
  10. Mr.Johnson notices that every time Marcus comes late to class he brings a bagel in a bag with a logo from the local bakery on
    1. answers icon 1 answer
    2. Kristen. asked by Kristen.
    3. views icon 127 views