Ask a New Question
Search
At Super Grocery, strawberries cost
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit
1 answer
asked by
TaMari
102 views
The cost of 1lb of strawberries is a dollar more than the cost of 1lb of grapes. If ms. A bought 2lbs of strawberries and 5lbs
1 answer
asked by
math
502 views
Emily wants to spend no more than $40 on peaches and strawberries for the month. Peaches cost $2.50 per pound, and strawberries
1 answer
39 views
Strawberries are on sale for $0.75 a pound, and you have a coupon for $0.40 off your total purchase. Write a function rule for
1 answer
asked by
queen
218 views
Strawberries are on sale for $0.75 a pound, and you have a coupon for $0.40 off your total purchase. Write a function rule for
1 answer
asked by
h
109 views
Strawberries are on sale for $0.75 a pound, and you have a coupon for $0.40 off your total purchase. Write a function rule for
1 answer
120 views
Strawberries are on sale for $0.75 a pound, and you have a coupon for $0.40 off your total purchase. Write a function rule for
1 answer
asked by
Hdhd
349 views
Strawberries are on sale for $0.75 a pound, and you have a coupon for $0.40 off your total purchase. Write a function rule for
1 answer
179 views
Strawberries are on sale for $0.75 a pound, and you have a coupon for $0.40 off your total purchase. Write a function rule for
1 answer
asked by
blank
104 views
Bobbt jannet made jam from 8kg strawberries and 4 kg sugar, how much did it cost to make 1kg of jam if 1kg of strawberries cost
1 answer
asked by
Nicold
452 views