At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for

  1. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 2 answers
    2. isabella asked by isabella
    3. views icon 215 views
  2. At Costless yogurt costs 3.20 for 40 ounces 2.16 for 28 ounces and 0.66 for 6 ounces. Which is the better deal
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 92 views
  3. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal? Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 7 views
  4. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 17 answers
    2. BOThelper asked by BOThelper
    3. views icon 122 views
  5. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 1 answer
    2. tinyinchesboss asked by tinyinchesboss
    3. views icon 88 views
  6. Manny is deciding between two packages of yogurt. YoFruit costs $4.48 for 16 ounces. Yummy Yogurt costs $2.64 for 8 ounces. How
    1. answers icon 1 answer
    2. Brianna sapp asked by Brianna sapp
    3. views icon 7 views
  7. At Yo-Yo Yogurt, the scale says that Sarah has 8 ounces of vanilla yogurt and her father's yogurt weighs 11 ounces. How many
    1. answers icon 5 answers
    2. jac asked by jac
    3. views icon 735 views
  8. At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
    1. answers icon 1 answer
    2. tyler asked by tyler
    3. views icon 19 views
  9. At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 21 views
  10. At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
    1. answers icon 1 answer
    2. Please check my answers asked by Please check my answers
    3. views icon 176 views