Ask a New Question
Search
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
2 answers
asked by
isabella
215 views
At Costless yogurt costs 3.20 for 40 ounces 2.16 for 28 ounces and 0.66 for 6 ounces. Which is the better deal
1 answer
92 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal? Responses
1 answer
7 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
17 answers
asked by
BOThelper
122 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
1 answer
asked by
tinyinchesboss
88 views
Manny is deciding between two packages of yogurt. YoFruit costs $4.48 for 16 ounces. Yummy Yogurt costs $2.64 for 8 ounces. How
1 answer
asked by
Brianna sapp
7 views
At Yo-Yo Yogurt, the scale says that Sarah has 8 ounces of vanilla yogurt and her father's yogurt weighs 11 ounces. How many
5 answers
asked by
jac
735 views
At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
1 answer
asked by
tyler
19 views
At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
1 answer
21 views
At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
1 answer
asked by
Please check my answers
176 views