Ask a New Question
Search
At Costless, yogurt costs $3.20
At Costless yogurt costs 3.20 for 40 ounces 2.16 for 28 ounces and 0.66 for 6 ounces. Which is the better deal
1 answer
125 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
2 answers
asked by
isabella
244 views
Manny is deciding between two packages of yogurt. YoFruit costs $4.48 for 16 ounces. Yummy Yogurt costs $2.64 for 8 ounces. How
1 answer
asked by
Brianna sapp
32 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal? Responses
1 answer
38 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
1 answer
asked by
tinyinchesboss
135 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
17 answers
asked by
BOThelper
165 views
A tub of yogurt costs $5. How much do nine tubs of yogurt cost?
1 answer
asked by
Sara Q
27 views
A tub of yogurt costs $5. How much do nine tubs of yogurt cost?
1 answer
asked by
no
41 views
One day you notice that yogurt containers have the phrase, “contains active cultures.” Which of the following statements
1 answer
44 views
One day you notice that yogurt containers have the phrase, “contains active cultures.” Which of the following statements
1 answer
asked by
Maria Candea
45 views