At Costless, yogurt costs $3.20

  1. At Costless yogurt costs 3.20 for 40 ounces 2.16 for 28 ounces and 0.66 for 6 ounces. Which is the better deal
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 125 views
  2. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 2 answers
    2. isabella asked by isabella
    3. views icon 244 views
  3. Manny is deciding between two packages of yogurt. YoFruit costs $4.48 for 16 ounces. Yummy Yogurt costs $2.64 for 8 ounces. How
    1. answers icon 1 answer
    2. Brianna sapp asked by Brianna sapp
    3. views icon 32 views
  4. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal? Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 38 views
  5. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 1 answer
    2. tinyinchesboss asked by tinyinchesboss
    3. views icon 135 views
  6. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 17 answers
    2. BOThelper asked by BOThelper
    3. views icon 165 views
  7. A tub of yogurt costs $5. How much do nine tubs of yogurt cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. Sara Q asked by Sara Q
    3. views icon 27 views
  8. A tub of yogurt costs $5. How much do nine tubs of yogurt cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. no asked by no
    3. views icon 41 views
  9. One day you notice that yogurt containers have the phrase, “contains active cultures.” Which of the following statements
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  10. One day you notice that yogurt containers have the phrase, “contains active cultures.” Which of the following statements
    1. answers icon 1 answer
    2. Maria Candea asked by Maria Candea
    3. views icon 45 views