Approximate the unit price of a 10 ounce bottle of

  1. Approximate the unit price of a 10 ounce bottle of ketchup that sells for $1.59.6¢ per ounce 0.16¢ per ounce 63¢ per ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  2. A certain product has a unit price of 9.5 cents per ounce. The product sells in bottles of 14 ounces and is priced at $1.30.As
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 5 views
  3. A certain product has a unit price of 9.5 cents per ounce. The product sells in bottles of 14 ounces and is priced at $1.30.As
    1. answers icon 2 answers
    2. Alex asked by Alex
    3. views icon 596 views
  4. Bottled apple juice is sold in four different sizes. Which is the best buy?Responses 10.5 ounce bottle for $2.49 10.5 ounce
    1. answers icon 2 answers
    2. katelyn asked by katelyn
    3. views icon 187 views
  5. You can buy shampoo in a 5-ounce bottle for $3.39 or in an 15-ounce bottle for $9.99.a) What is the price per ounce for the
    1. answers icon 1 answer
    2. ACB121 asked by ACB121
    3. views icon 687 views
  6. the convenience store sells a 16 ounce bottle of water for 2.40 and a 28 ounce bottle of water for 2.80 tiana wants to compare
    1. answers icon 3 answers
    2. mic asked by mic
    3. views icon 58 views
  7. Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery store. The 64 ounce bottle costs $3.50. The 128 ounce bottle
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  8. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. poop asked by poop
    3. views icon 69 views
  9. The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 2 answers
    2. e asked by e
    3. views icon 73 views
  10. A 16-ounce bottle of Spring Water is $2.08. A 20-ounce bottle of Fresh Water is $2.40. Which statement about the unit prices is
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 97 views