Ann sells apples and Beth

  1. Ann sells apples and Beth sells oranges. Today, half the number of apples than Ann sold was fifteen less than thrice as much the
    1. answers icon 0 answers
    2. Joel asked by Joel
    3. views icon 554 views
  2. Ann sells apples and Beth sells oranges. Today, half the number of apples than Ann sold was fifteen less than thrice as much the
    1. answers icon 3 answers
    2. Joel asked by Joel
    3. views icon 527 views
  3. a grocey man sells 300 apples at Rs 50 per dozen. he sells 200 apples from it at Rs 50 for 10 apples. what will the price per
    1. answers icon 2 answers
    2. ann asked by ann
    3. views icon 739 views
  4. Audrey runs a farm stand that sells apples and raspberries. Each pound of apples sells for $1.75 and each pound of raspberries
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 106 views
  5. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  6. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  7. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  8. A farmer picks 242 apples on Monday and 118 apples on Tuesday. On Wednesday, she sells 109 of the apples at the market. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 120 views
  9. A farmer sells apples at a local market. The farmer sells 5 baskets of apples on the first day and then sells 3 more baskets
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 119 views
  10. What encourages Beth to record her own songs and upload them to the Internet?A. Beth is encouraged by the respect and attention
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 36 views