An 8-yard roll of white

  1. An 8-yard roll of white paper costs $2.88. What is the unit price?
    1. answers icon 5 answers
    2. elijah asked by elijah
    3. views icon 126 views
  2. Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 715 views
  3. The ribbon measured 45of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 12 of a yard. How long is the other piece of
    1. answers icon 1 answer
    2. T315 asked by T315
    3. views icon 64 views
  4. The ribbon measured 4/5of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 1/2 of a yard. How long is the other piece
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 56 views
  5. Janet was crocheting a new blanket. She sat down 5 different times to crochet. On Monday she crocheted 5/12 of a yard. On
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 68 views
  6. John has 1/4 yard of fabric. He cuts it into 3 equal pieces . What fraction of a yard is each piece of fabric? Choices are A.
    1. answers icon 5 answers
    2. Dani asked by Dani
    3. views icon 2,843 views
  7. each rabbit costume needs one and one half yards of white fur fabric,a yard of blue striped fabric,and a quarter of a yard of
    1. answers icon 1 answer
    2. nina asked by nina
    3. views icon 599 views
  8. Samir needs3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
    1. answers icon 1 answer
    2. sjjjs asked by sjjjs
    3. views icon 223 views
  9. Samir needs3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
    1. answers icon 3 answers
    2. sjjjs asked by sjjjs
    3. views icon 292 views
  10. A 6-yard roll of tape costs $0.78. What is the unit price?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views