Amy needs to purchase pencils

  1. A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
    1. answers icon 1 answer
    2. . asked by .
    3. views icon 185 views
  2. Abby plans to purchase pencils as prizes for the school fair. The pencils cost $11.52 per case or can be purchased individually.
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 2,608 views
  3. Abby plans to purchase pencils as prizes for the school fair. The pencils cost $11.52 per case or can be purchased individually.
    1. answers icon 1 answer
    2. Jellii asked by Jellii
    3. views icon 321 views
  4. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils different packs are Listed $1.80 for six pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 79 views
  5. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. the different packs are listed:A $1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 67 views
  6. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:$1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 126 views
  7. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:$1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 99 views
  8. Twenty-four pencils are in a package. The students use 3/8 of the pencils. How many did they use? Responses A 8 pencils8 pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. A Local Wanderer In Search asked by A Local Wanderer In Search
    3. views icon 130 views
  9. Dic has a total of x pencils. If he uses 2/4 of his pencils to color his drawings and 12/24 of his pencils to write notes, he
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 149 views
  10. Casper bought some pencils at $.50 each. He had $3 left after the purchase. If he wanted to buy the same number of note pads at
    1. answers icon 1 answer
    2. Kris asked by Kris
    3. views icon 1,610 views