Amaya bought 15 pounds of candies to give away for

  1. Amaya bought 15 pounds of candies to give away for holloeween. She paid $25 for the candies. What is the cost per pound
    1. answers icon 1 answer
    2. Hanna asked by Hanna
    3. views icon 90 views
  2. Sonia bought 15 pounds of candies to give away for Halloween. She paid $25 for the candies. What is the cost per pound? (1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  3. Sonia bought 15 pounds of candies to give away for Halloween. She paid $25 for the candies. What is the cost per pound?(1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 299 views
  4. Ms. Wilmeth bought 4 bags of candies. Each bag contained 8 candies. She put an equal number of these candies into each of 9 gift
    1. answers icon 10 answers
    2. Red is SUS asked by Red is SUS
    3. views icon 2,034 views
  5. Jacob bought a bag containing 100 small candies. He starts eating the candies at a rate of 5 candies per minute. Answer the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 54 views
  6. Qasim bought a bag containing 75 small candies. He starts eating the candies at a rate of 2 candies per minute. Answer the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 75 views
  7. Jacob bought a bag containing 100 small candies. He starts eating the candies at a rate of 5 candies per minute. Answer the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 60 views
  8. Qasim bought a bag containing 75 small candies. He starts eating the candies at a rate of 2 candies per minute. Answer the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 92 views
  9. Jayden bought a bag containing 85 small candies. He starts eating the candies at a rate of 5 candies per minute. Answer the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 53 views
  10. Tia bought a bag of bulk candies. Tia counted them and found that 18 were red, 10 were green, 26 were purple, and 32 were orange
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 66 views