Alisa buys six packs of

  1. Alisa buys six packs of bacon for 3 pound each. Harry spends the same amount of money on nine sausages. What is the price of one
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 24 views
  2. Alisa buys a watermelon every year. The first time she bought a watermelon, in Year 0, it cost $2.50. She notices the price is
    1. answers icon 0 answers
    2. angle asked by angle
    3. views icon 199 views
  3. Jorge y Alisa, no inflar los globos todavía. (formal ustedes command)Jorge y Alisa, no inflan los globos todavía. Jorge y
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 7 views
  4. Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar(s).Trent wants to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 112 views
  5. Q. 13. Noah and Kate are shopping for new guitar strings in a music store. They pay a total of $36.00 for their purcha buys 2
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 85 views
  6. Trent wants to buy 2 packs of trading cards for 3 dollars each. The trading card packs that Trent normally buys tend to come in
    1. answers icon 1 answer
    2. anthony cooner asked by anthony cooner
    3. views icon 161 views
  7. Daisy is arranging for a party. She wants to buy 11 packs of balloons for her party. The price is $7.50 and the sale price is
    1. answers icon 2 answers
    2. Hadassah asked by Hadassah
    3. views icon 117 views
  8. Vivek and Carlos collect baseball cards.Last weekend, Vivek buys 4 packs of baseball cards, and Carlos buys 3 times as many
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  9. Vivek and Carlos collect baseball cards.Last weekend, Vivek buys 4 packs of baseball cards, and Carlos buys 3 times as many
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 9 views
  10. after her first four tests,Alisa has a mean score of 82.One more 100-point test is to be given in this class.All of the test
    1. answers icon 1 answer
    2. otniel asked by otniel
    3. views icon 1,986 views