A supermarket sells apples in

  1. a grocey man sells 300 apples at Rs 50 per dozen. he sells 200 apples from it at Rs 50 for 10 apples. what will the price per
    1. answers icon 2 answers
    2. ann asked by ann
    3. views icon 740 views
  2. A supermarket sells apples in bags of 8, how many apples are there in 32 bags?
    1. answers icon 4 answers
    2. Lol asked by Lol
    3. views icon 894 views
  3. Audrey runs a farm stand that sells apples and raspberries. Each pound of apples sells for $1.75 and each pound of raspberries
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 106 views
  4. 1/4 of the fruits at a supermarket are apples. The rest of the fruits are oranges and pears in the ratio 7:2. There are 120 more
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 168 views
  5. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  6. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  7. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  8. Google supermarket and buy some app of the cost of the apples that he likes. It’s 125 per round if he has five dollars to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 84 views
  9. At a supermarket sale, 2 more than half of the number of apples were taken out from a box. Later, 2 fewer than half of the
    1. answers icon 4 answers
    2. NeverKNOw asked by NeverKNOw
    3. views icon 976 views
  10. A farmer picks 242 apples on Monday and 118 apples on Tuesday. On Wednesday, she sells 109 of the apples at the market. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 120 views