Ask a New Question
Search
A super sundae cost $.88
A super sundae cost $.88 less than 3 times the price of a single cone. Write an expression that shows the prices of a super
1 answer
asked by
Kayla
457 views
a sundae costs 2 dollars additional toppings cost 50 cents an equation in two varbles that repersents the total cost of a sundae
1 answer
asked by
ayaat
331 views
The function represents the cost (in dollars) of an ice cream sundae with toppings. A sundae comes with 1, 2, 3, or 4 toppings.
I
1 answer
asked by
jfjfjf
456 views
would you please check my work and make changes for errors? thanks ann
problem: joe bought 3- topping sundae for 15.25 and a 5
0 answers
asked by
ann
415 views
The cost for a 30-second ad during the 2010 Super Bowl was $2.8 million. Assuming the rate per second to be constant, what was
1 answer
asked by
Bria
570 views
Benito has $6 to spend a sundae cost $3.25 Plus $0.65 per topping write and solve an inequality find how many toppings can he
2 answers
asked by
Anonymous
972 views
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit
1 answer
asked by
TaMari
98 views
The sundae contained almost 40,741 pounds of ice cream and almost 10,580 pounds of syrup and topping. How many pounds did the
1 answer
asked by
Andy
425 views
An ice cream parlor has 10 options for toppings. You’re going to get exactly 4 of them on your ice cream sundae. Determining
1 answer
54 views
Simplify this expression using the cotton roll of integer exponents 12 super ² 53÷7 super square 53 with the answer be five
1 answer
44 views