A store sells pens and

  1. An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  2. An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
    1. answers icon 1 answer
    2. drake asked by drake
    3. views icon 22 views
  3. An office supply store sells pens for $3 and notebooks for $5. Before school started, the store sold 12 more pens than notebooks
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 809 views
  4. the supply store sells 4 pencils for every 5 pens the store sold 28 pencils yesterday how many pens did it sell
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 70 views
  5. The school store sells pens for $2.00 and notebooks for $3.00. You have $60 to spend at the store. How many notebooks can you
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 962 views
  6. An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
    1. answers icon 1 answer
    2. awuf asked by awuf
    3. views icon 169 views
  7. a certain store sells two types of pen: one type for rs. 2 per pen and the other type for rs. 3 per pen. if a customer can spend
    1. answers icon 1 answer
    2. sh asked by sh
    3. views icon 670 views
  8. A college bookstore ordered 6 boxes of red pens. The store sold 32 red pens last week and 35 red pens this week. Five pens were
    1. answers icon 3 answers
    2. Amber shall asked by Amber shall
    3. views icon 680 views
  9. A store sells pens and note pads in packages. The price of a package of 8 pens and 3 notepads is 4.25. The price of a package of
    1. answers icon 0 answers
    2. JOY asked by JOY
    3. views icon 916 views
  10. Select the correct answer.A store sells 12-packs of ballpoint pens for $1.09 each and composition books for $2.79 each. Cindy
    1. answers icon 2 answers
    2. John B asked by John B
    3. views icon 252 views