Ask a New Question
A school is selling muffins
is selling muffins and cookies for a fundraiser. ● The school sold each muffin for $12 and each cookie for $8. ● On Day 1 of
1 answer
asked by
Daniel
131 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
asked by
Better be right BOT
151 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
71 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
asked by
PEPPA PIG
198 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
5 answers
68 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
355 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
84 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
72 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
127 views
Question
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit
1 answer
57 views