Ask a New Question
Search
A school is selling muffins
is selling muffins and cookies for a fundraiser. ● The school sold each muffin for $12 and each cookie for $8. ● On Day 1 of
1 answer
asked by
Daniel
115 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
asked by
Better be right BOT
135 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
47 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
asked by
PEPPA PIG
178 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
5 answers
50 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
339 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
50 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
45 views
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit rate of
1 answer
112 views
Question
Manny is making almond muffins for a mid-day snack. He makes 36 muffins and uses 4 cups of almonds. What is the unit
1 answer
46 views