Ask a New Question
Search
A pint is 16 oz.
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *
1 point $0.69 per pint
12 answers
asked by
jakie ozborn
1,826 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
136 views
Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.75 per pint
1 answer
104 views
Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $1.50 per pint
1 answer
108 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
13 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 Dints = 1qual )
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
asked by
Help
98 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
11 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
13 views
Which part is most appropriately matched with its unit?(1 point)
Responses 18 of a week (a week is 7 days) Start Fraction 1 over
1 answer
asked by
Jojo
97 views
Which part is most appropriately matched with its unit?
Responses 3% of a pint (a pint is 16 ounces) 3% of a pint (a pint is 16
1 answer
76 views