A pint is 16 oz.

  1. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *1 point $0.69 per pint
    1. answers icon 12 answers
    2. jakie ozborn asked by jakie ozborn
    3. views icon 1,826 views
  2. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $0.69 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 136 views
  3. Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $0.75 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 104 views
  4. Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $1.50 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 108 views
  5. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)$0.69 per pint $2.74 per
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  6. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 Dints = 1qual )$0.69 per pint $2.74 per
    1. answers icon 1 answer
    2. Help asked by Help
    3. views icon 98 views
  7. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $0.69 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 11 views
  8. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $0.69 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  9. Which part is most appropriately matched with its unit?(1 point)Responses 18 of a week (a week is 7 days) Start Fraction 1 over
    1. answers icon 1 answer
    2. Jojo asked by Jojo
    3. views icon 97 views
  10. Which part is most appropriately matched with its unit?Responses 3% of a pint (a pint is 16 ounces) 3% of a pint (a pint is 16
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 76 views