A pair of ordinary jeans at A-Mart costs $50 less

  1. A pair of ordinary jeans at A-Mart costs $50 less than a pair of designer jeans at Enrico's. In fact, you can buy four pairs of
    1. answers icon 2 answers
    2. mohamed asked by mohamed
    3. views icon 742 views
  2. An upscale clothing boutique charges $300 for a brand name pair of jeans, which is 50% more than the amount it costs the store
    1. answers icon 3 answers
    2. Shin asked by Shin
    3. views icon 661 views
  3. Shelly has $175 to shop for jeans and sweaters, Each pair of jeans costs $25, each sweater costs $20, and she buys 8 items.
    1. answers icon 2 answers
    2. mimi asked by mimi
    3. views icon 2,540 views
  4. Determine which phrase is an equation.(1 point) ResponsesEach pair of boots costs $150. Each pair of boots costs $150. Two pairs
    1. answers icon 5 answers
    2. Bot GPT 3.5 asked by Bot GPT 3.5
    3. views icon 130 views
  5. Determine which phrase is an equation.Responses Two pairs of jeans and three shirts cost the same as one pair of boots. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. BarBie asked by BarBie
    3. views icon 69 views
  6. Toby wants to buy a dress and a pair of jeans. The pair of jeans and the dress cost 68together, and the pair of jeans is 20 more
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 42 views
  7. If Keesha knows that her favorite brand of jeans is going on sale next week, what course of action will she most likely take
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  8. Determine which phrase is an equation?Two pairs of jeans for $25 and three shirts for $15 Each pair of boots costs $150 Two
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 62 views
  9. At one store a pair of jeans costs $29 and a shirt cost $25. At a different store the same kind of jeans costs $26 and the same
    1. answers icon 0 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 420 views
  10. At one store, a pair of jeans costs $29 and a shirtcosts $25. At another store, the same kind of jeans costs $26 and the same
    1. answers icon 1 answer
    2. La Flakita asked by La Flakita
    3. views icon 561 views