A painter mixed 11 ounces

  1. A painter mixed 11 ounces of yellow paint with every 9 ounces of blue paint in order to make a green paint.Which ratio of ounces
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 54 views
  2. A painter mixed 11 ounces of yellow paint with every 9 ounces of blue paint in order to make a green paint.Which ratio of ounces
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 235 views
  3. A painter mixed 7 ounces of blue paint with every 11 ounces of yellow paint in order to make a green paint.Which ratio of ounces
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 99 views
  4. A painter mixed 11 ounces of yellow paint with every 9 ounces of blue paint in order to make a green paint.Which ratio of ounces
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 90 views
  5. A painter mixed 7 ounces of blue paint with every 11 ounces of yellow paint in order to make a green paint.Which ratio of ounces
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 143 views
  6. In art class, David painted an image of a bowl of fruit. For the oranges, he mixed 2 ounces of white paint and 4 ounces of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 25 views
  7. A bag of popcorn contains 13 1/3ounces. Your friend eats 1/4 of the bag. How many ounces did he eat?(2 points) Responses 6 2/3
    1. answers icon 1 answer
    2. shhh asked by shhh
    3. views icon 32 views
  8. Samuel bought an 8-ounce bag of lettuce and two 1-pound bags of carrots.Which is the total weight of the lettuce and carrots in
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 75 views
  9. At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
    1. answers icon 1 answer
    2. tyler asked by tyler
    3. views icon 30 views
  10. At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 35 views