Ask a New Question
Search
A package of pencils has
A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
1 answer
asked by
.
185 views
Twenty-four pencils are in a package. The students use 3/8 of the pencils. How many did they use? Responses A 8 pencils8 pencils
1 answer
asked by
A Local Wanderer In Search
130 views
Mrs park bought 2 packeges of pencils. Each package has 30 pencils. Each of mrs parks 26 students will get an equal number of
1 answer
171 views
A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.
Kelsey bought 40 pencils and
1 answer
50 views
A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.
Kelsey bought 40 pencils and
1 answer
asked by
JKL Lowery
96 views
A package of pencils has 10 pencils and cost two dollars a package of markers has eight markers in it cost four dollars Kelsey
1 answer
35 views
There are 8 pencils in a package how many pencils are needed for 28 children if each child gets 4 pencils
6 answers
asked by
Leaira
1,914 views
A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.
Kelsey bought 40 pencils and
1 answer
asked by
rando
167 views
A package of pencils has 10 pencils and costs $2. A package of markers has 8 markers and costs $4.
Kelsey bought 40 pencils and
2 answers
asked by
rando
126 views
There are 8 pencils in a package. How many packages will be needed for 28 children if each child gets 4 pencils?
59 answers
asked by
Taytay
3,147 views