Ask a New Question
Search
A pack with 6 cans
Showing results
1
through
10
of 2,876.
Time buys 6 individual cans of drink for $0.87 per can.
a) If he pays in cans, find the total cost of the cans b) A pack of 6
1 answer
27 views
Charmaine bought 18 packs of cola. Each pack had 8 cans. She drank 9 of the cans. How many cans are left?
1 answer
asked by
Subscribe to onyx pookie on yt
62 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
1 answer
134 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
11 answers
asked by
furry are best
311 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
asked by
Blocks
185 views
Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
6
1 answer
95 views
Description Quantity Volume/container Cost Unit Price ($per oz)
2-liter bottles 1 2L 2/$3.00 12 pack of cans 12 12 oz. 3/$9.00 6
1 answer
97 views
A machine can pack 80 cans in 5 minutes.
Choose all of the values that show the ratio of cans to minutes. answers: 5/80 5/85 80/5
1 answer
asked by
..........
43 views
The animal shelter is buying dog food. The function d(n) = 12n represents the number of cans of dog food needed for n dogs. How
1 answer
asked by
cheezits
177 views
for the good cheer food drive your class collected 320 cans of food. each family gets 40 cans of food. how many cartons will you
1 answer
asked by
jan
459 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10