A grocery store sells pears,

  1. A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  2. A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  3. A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 48 views
  4. A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 48 views
  5. A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 49 views
  6. A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  7. A grocery store sells pears, where 6 pears cost $9. How much will 8 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 33 views
  8. The grocery store sells kumquats for $4.75 a pound and Asian pears fro $2.25 a pound. Wwrite an equation in standard form for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 43 views
  9. the grocery store sells kumquats for $4.75 a pound and Asian pears $2.25 a pound. write an equation in standard form for the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 243 views
  10. QuestionThe grocery store sells kumquats for $4.75 a pound and Asian pears for $2.25 a pound. Write an equation in standard form
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 91 views