Ask a New Question
Search
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3.
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
27 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
18 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
17 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
10 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
15 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
16 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
8 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
19 views
A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 14 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
52 views
At the local grocery store, 6 bananas and 3 oranges cost $10. Also, 3 bananas and 5 oranges cost $12. What is the combined cost
1 answer
asked by
Kat
563 views