A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3.

  1. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 27 views
  2. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 18 views
  3. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  4. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  5. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 15 views
  6. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 16 views
  7. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  8. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 19 views
  9. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 14 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 52 views
  10. At the local grocery store, 6 bananas and 3 oranges cost $10. Also, 3 bananas and 5 oranges cost $12. What is the combined cost
    1. answers icon 1 answer
    2. Kat asked by Kat
    3. views icon 563 views