A grocery store sells bananas,

  1. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 40 views
  2. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 50 views
  3. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  4. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  5. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 49 views
  6. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  7. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  8. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  9. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 14 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 76 views
  10. at a local grocery store, the bananas they receive are transported through three stages: from the farmer to the market, from the
    1. answers icon 2 answers
    2. me asked by me
    3. views icon 730 views