A grocery store sells apples,

  1. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 19 views
  2. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 18 views
  3. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 15 views
  4. a grocery store sells 6 pounds of apples for $4. how much will 8 pounds of apples cost? round your answer to the nearest cent.
    1. answers icon 1 answer
    2. ginger asked by ginger
    3. views icon 782 views
  5. If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples
    1. answers icon 2 answers
    2. Shanti asked by Shanti
    3. views icon 681 views
  6. A farmer gathered 208 red apples and 187 green apples from his orchard. He fed 93 of the apples to his pigs. He packaged the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  7. Try This Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table. Grocery Store
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 73 views
  8. Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table.Grocery Store #1 Price
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 200 views
  9. Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table. Grocery Store #1 Price
    1. answers icon 11 answers
    2. views icon 108 views
  10. Ellie works in the produce section at a grocery store. The store receives a shipment of green and red apples that weighs 20.4
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 87 views