Ask a New Question
Search
A grocery store sells apples,
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
19 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
18 views
A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
1 answer
15 views
a grocery store sells 6 pounds of apples for $4. how much will 8 pounds of apples cost? round your answer to the nearest cent.
1 answer
asked by
ginger
782 views
If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples
2 answers
asked by
Shanti
681 views
A farmer gathered 208 red apples and 187 green apples from his orchard. He fed 93 of the apples to his pigs. He packaged the
1 answer
8 views
Try This Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table. Grocery Store
1 answer
73 views
Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table.
Grocery Store #1 Price
1 answer
200 views
Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table. Grocery Store #1 Price
11 answers
108 views
Ellie works in the produce section at a grocery store. The store receives a shipment of green and red apples that weighs 20.4
1 answer
87 views