Ask a New Question
Search
A grocery store bought yogurt
A grocery store bought yogurt for $2.80 per container and stored it in two refrigerators. During the night, one refrigerator
1 answer
68 views
Confused..The grocery store stocks 3 brands of yogurt. The store sells two containers of Brand A yogurt for every one container
1 answer
asked by
Meghan
363 views
Confused..The grocery store stocks 3 brands of yogurt. The store sells two containers of Brand A yogurt for every one container
3 answers
asked by
Meghan
654 views
a grocery store stocks 3 brands of yogurt.store sells two containers of brand A yogurt for every one container of brand B or
2 answers
asked by
mamta
576 views
Combine these two simple sentences into one simple sentence with a compound verb.
Jenny went to the grocery store. She bought
1 answer
asked by
Angela
7,100 views
The grocery stocks yougurt in 2 refridgerators and sells them for 2.20 per container. Overnight one refridgerator malfunctions
1 answer
asked by
Pam
457 views
A grocery store recently sold 20 cartons of yogurt, of which 5 were cherry. Based on past data, how many of the next 16 cartons
1 answer
35 views
A grocery store employee counted how many cartons of each flavor of yogurt were sold yesterday.
blueberry 5 raspberry 5 lemon 8
1 answer
asked by
Math
151 views
Aaliyah went into a grocery store and bought 5 peaches and 6 mangos, costing a total of $17.75. Tristan went into the same
1 answer
10 views
Kylie went into a grocery store and bought 3 apples and 4 bananas, costing a total of $6.50. Lily went into the same grocery
1 answer
asked by
anna
325 views