Ask a New Question
Search
A gram is equivalent to 0.0353 ounces. One ounce is
A gram is equivalent to 0.0353 ounces. One ounce is how many grams? Round to the nearest tenth.
0.0353 grams 0.9647 grams 28.3
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
14 views
Convert 52 grams to ounces. (1 gram = 0.0352 ounce)
1,477.27 ounces 18.304 ounces 1.8304 ounces 0.0007 ounce
1 answer
asked by
Tom Kaulitz
83 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
17 answers
asked by
BOThelper
122 views
At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)
Re
1 answer
asked by
tinyinchesboss
88 views
Six friends share a 15-ounce bag of nuts equally. Between what two whole numbers of ounces will each person get?
A 3 and 4 ounces
2 answers
asked by
Madison Banks Pannell
811 views
Six friends share a 15-ounce bag of nuts equally. Between what two whole numbers of ounces will each person get?
A 3 and 4 ounces
1 answer
asked by
Madison Banks Pannell
292 views
The pile of blocks above weighs 2 pounds. How many ounces do the blocks weigh?
Responses A64 ounces 64 ounces B32 ounces 32
1 answer
140 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
69 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
73 views
If a cookie weighs
of an ounce, how many ounces does a case of 24 packages with 16 cookies in each package weigh? Responses A 144
1 answer
67 views