A gram is equivalent to 0.0353 ounces. One ounce is

  1. A gram is equivalent to 0.0353 ounces. One ounce is how many grams? Round to the nearest tenth.0.0353 grams 0.9647 grams 28.3
    1. answers icon 1 answer
    2. The boundaries of the former Soviet Union changed asked by The boundaries of the former Soviet Union changed
    3. views icon 14 views
  2. Convert 52 grams to ounces. (1 gram = 0.0352 ounce)1,477.27 ounces 18.304 ounces 1.8304 ounces 0.0007 ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. Tom Kaulitz asked by Tom Kaulitz
    3. views icon 83 views
  3. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 17 answers
    2. BOThelper asked by BOThelper
    3. views icon 122 views
  4. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 1 answer
    2. tinyinchesboss asked by tinyinchesboss
    3. views icon 88 views
  5. Six friends share a 15-ounce bag of nuts equally. Between what two whole numbers of ounces will each person get?A 3 and 4 ounces
    1. answers icon 2 answers
    2. Madison Banks Pannell asked by Madison Banks Pannell
    3. views icon 811 views
  6. Six friends share a 15-ounce bag of nuts equally. Between what two whole numbers of ounces will each person get?A 3 and 4 ounces
    1. answers icon 1 answer
    2. Madison Banks Pannell asked by Madison Banks Pannell
    3. views icon 292 views
  7. The pile of blocks above weighs 2 pounds. How many ounces do the blocks weigh?Responses A64 ounces 64 ounces B32 ounces 32
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 140 views
  8. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. poop asked by poop
    3. views icon 69 views
  9. The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 2 answers
    2. e asked by e
    3. views icon 73 views
  10. If a cookie weighsof an ounce, how many ounces does a case of 24 packages with 16 cookies in each package weigh? Responses A 144
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 67 views