Ask a New Question
Search
A fruit vendor buys 300
A fruit vendor buys 300 apples at Rs 50 per dozen. The vendor sold 200 of them at Rs 50 per 10 apples. At what rate per apple
3 answers
asked by
Anonymous
1,974 views
A fruit vendor sells peaches and pears at a local market. Yesterday, the vendor sold a total of 15 fruits and collected $40 in
1 answer
19 views
A fruit vendor sells peaches and pears at a local market. Yesterday, the vendor sold a total of 15 fruits and collected $40 in
1 answer
20 views
A fruit vendor buys 300 Apple at rupees 50 per dozen the vendors old 200 of them at rupees 60 per dozen at what rate per Apple
2 answers
asked by
Ishita
617 views
If Rhonda buys six 12-packs of fruit snacks for $14.40 how much does each fruit snack cost?
5 answers
asked by
Anonymous
936 views
A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each, and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for
1 answer
asked by
Othello
836 views
Anna wants to make banana bread. She buys bananas and noticed fruit flies after she got home. The number of fruit flies grows at
1 answer
21 views
A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70 c for
14 answers
asked by
athella
793 views
A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for
1 answer
asked by
PURANAM MAHESH KUMAR
588 views
A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for
1 answer
asked by
Puranam
693 views