A farmer sells apples at a local market. The farmer

  1. A farmer sells apples at a local market. The farmer sells 5 baskets of apples on the first day and then sells 3 more baskets
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 91 views
  2. A farmer picks 242 apples on Monday and 118 apples on Tuesday. On Wednesday, she sells 109 of the apples at the market. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 87 views
  3. A farmer sells 7.8 kilograms of pears and apples at the farmer's market.2 5 of this weight is pears, and the rest is apples. How
    1. answers icon 1 answer
    2. hunter asked by hunter
    3. views icon 131 views
  4. A farmer has 160 bushels of apples for sale at a​ farmer's market. He sells an average of 16&5/8bushels each day. After 7
    1. answers icon 1 answer
    2. i asked by i
    3. views icon 107 views
  5. A farmer sells 9.5 kilograms of pears and apples at the farmer's market.1 4 of this weight is pears, and the rest is apples. How
    1. answers icon 1 answer
    2. D asked by D
    3. views icon 129 views
  6. A farmer sells 7.6 kilograms of apples and pears at the farmer's market.3 5 of this weight is apples, and the rest is pears. How
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 755 views
  7. A farmer sells 7.6 kilograms of apples and pears at the farmer's market.3/5 of this weight is apples, and the rest is pears. How
    1. answers icon 5 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 981 views
  8. 2. The farmer's market is selling apples today at a price of 6 for $8.40.A. What is the unit rate for each apple? Show your
    1. answers icon 2 answers
    2. SIBERIAN-HUSKY (1) asked by SIBERIAN-HUSKY (1)
    3. views icon 239 views
  9. A farmer has 120bushels of corn for sale at a​ farmer's market. He sells an average of 14 and one fourth bushels each day.
    1. answers icon 1 answer
    2. wiggle asked by wiggle
    3. views icon 127 views
  10. A farmer has 120 bushels of con for sale at a​ farmer's market. He sells an average of 15&5/8bushels each day. After 7
    1. answers icon 1 answer
    2. i asked by i
    3. views icon 121 views