Ask a New Question
Search
A farmer sells apples at a local market. The farmer
A farmer sells apples at a local market. The farmer sells 5 baskets of apples on the first day and then sells 3 more baskets
1 answer
91 views
A farmer picks 242 apples on Monday and 118 apples on Tuesday. On Wednesday, she sells 109 of the apples at the market. Which
1 answer
87 views
A farmer sells 7.8 kilograms of pears and apples at the farmer's market.
2 5 of this weight is pears, and the rest is apples. How
1 answer
asked by
hunter
131 views
A farmer has 160 bushels of apples for sale at a farmer's market. He sells an average of 16&5/8
bushels each day. After 7
1 answer
asked by
i
107 views
A farmer sells 9.5 kilograms of pears and apples at the farmer's market.
1 4 of this weight is pears, and the rest is apples. How
1 answer
asked by
D
129 views
A farmer sells 7.6 kilograms of apples and pears at the farmer's market.
3 5 of this weight is apples, and the rest is pears. How
1 answer
asked by
Anonymous
755 views
A farmer sells 7.6 kilograms of apples and pears at the farmer's market.
3/5 of this weight is apples, and the rest is pears. How
5 answers
asked by
Anonymous
981 views
2. The farmer's market is selling apples today at a price of 6 for $8.40.
A. What is the unit rate for each apple? Show your
2 answers
asked by
SIBERIAN-HUSKY (1)
239 views
A farmer has 120
bushels of corn for sale at a farmer's market. He sells an average of 14 and one fourth bushels each day.
1 answer
asked by
wiggle
127 views
A farmer has 120 bushels of con for sale at a farmer's market. He sells an average of 15&5/8
bushels each day. After 7
1 answer
asked by
i
121 views