A family took a trip. They spent $71.90 for gasoline,

  1. A family took a trip. They spent $90.71 for gasoline, $153.00 on meals, $197.00 on amusements, and $73.38 on miscellaneous
    1. answers icon 1 answer
    2. Bria S. asked by Bria S.
    3. views icon 582 views
  2. A family took a trip. They spent $71.90 for gasoline, $135.00 on meals, $179.00 on amusements, and $37.83 on miscellaneous
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 28 views
  3. Ms.abbot went on a road trip. The trip was 792 miles and the average price of gasoline was $1.30 per gallon. What information is
    1. answers icon 1 answer
    2. Mathisthebest asked by Mathisthebest
    3. views icon 569 views
  4. 8 of 88 of 8 Items05:42 Question On a trip to the movies a family spent $35 on tickets, and another $25 on popcorn. They also
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 100 views
  5. Your family is going to visit a relative who lives 389.2 mi from your home. The family car gets 29.6 miles per gallon of
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 548 views
  6. The Ricco family filled the gasoline tank of their car at the beginning of a long trip. Their car used gasoline at the rate of 1
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 896 views
  7. On a trip to the movies a family spent $35 on tickets, and another $25 on popcorn. They also spent $10 on drinks. The oldest son
    1. answers icon 1 answer
    2. Better be right BOT asked by Better be right BOT
    3. views icon 67 views
  8. On a trip to the movies a family spent $35 on tickets, and another $25 on popcorn. They also spent $10 on drinks. The oldest son
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 70 views
  9. On a trip to the movies a family spent $35 on tickets, and another $25 on popcorn. They also spent $10 on drinks. The oldest son
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 82 views
  10. Identify the unit in the following word problem.During their family vacation, the Gentry family bought 14 ⅔ gallons of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 78 views