A family buys 4 hamburgers

  1. A family buys 4 hamburgers and 3 orders of fries for $8.40. Another family buys 5 hamburgers and 2 orders of fries for $9.10.
    1. answers icon 1 answer
    2. HELP! asked by HELP!
    3. views icon 548 views
  2. Grade 4 example:Deanna is planning a cook-out for a family reunion. There will be 135 people attending. Deanna needs to buy
    1. answers icon 1 answer
    2. Parker asked by Parker
    3. views icon 274 views
  3. The Taylor Family Restaurant has several types of hamburgers on their menu. The number of hamburger buns they use each day
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 76 views
  4. Justin is training for a hamburger eating competition. He is eventually able to eat 15 hamburgers in 10 minutes.What is Justin's
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 193 views
  5. Slim has $6 to spend on hamburgers and colas. Hamburgers cost 80 cents each and colas cost 50 cents each. If he buys 5
    1. answers icon 2 answers
    2. rocksomesion asked by rocksomesion
    3. views icon 282 views
  6. . John has a paper route and spends all his weekly allowance on hamburgers and pop. The price of a hamburger is $2 and the price
    1. answers icon 0 answers
    2. jenn asked by jenn
    3. views icon 525 views
  7. Justin is training for a hamburger eating competition. He is eventually able to eat 15 hamburgers in 10 minutes.A 1 hamburger
    1. answers icon 1 answer
    2. Better be right BOT asked by Better be right BOT
    3. views icon 116 views
  8. Math - Cindy, Tuesday, April 29, 2014 at 8:44pmAt Bobs diner, it costs $8.00 to purchase two hamburgers and one order of fries.
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,166 views
  9. Lwazi has R30,00 and buys three hamburgers at R7,50 each
    1. answers icon 1 answer
    2. Lwazi asked by Lwazi
    3. views icon 41 views
  10. Meaghan goes to the grocery store to buy hot dogs and hamburgers for a cookout. She buys a total of 16 packages for a total of
    1. answers icon 3 answers
    2. Grace asked by Grace
    3. views icon 556 views