A factory made 776 jars of creamy peanut butter and

  1. A factory made 776 jars of creamy peanut butter and 24 jars of chunky peanut butter what percentage of the jars of peanut butter
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 48 views
  2. A factory made 785 jars of peanut butter. 60% of the jars contained creamy peanut butter. How many jars of creamy peanut butter
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 43 views
  3. A factory produces jars of peanut butter. 32% of which are creamy peanut butter if they produce a 104 draws of creamy peanut
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 75 views
  4. Graph showing the Demand for Peanut ButterMr. PB's grocery store has 400 jars of peanut butter it needs to sell by Friday. Mr.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 25 views
  5. A store finds out that 5 out of every 9 customers prefer new extra crunch peanut butter. If the store sells 90,000 jars or
    1. answers icon 5 answers
    2. sam asked by sam
    3. views icon 551 views
  6. Juan bought 3 loaves of bread and 2 jars of peanut butter. Each loaf of bread cost $7, and each jar of peanut butter cost $9.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 23 views
  7. One jar of peanut butter and 3 loaves of bread cost $6.70. Three jars of peanut butter and 1 loaf of bread cost $9.32. Find the
    1. answers icon 2 answers
    2. Shannon asked by Shannon
    3. views icon 622 views
  8. Suppose that you manage a supermarket. Assume that peanut butter is an inferior good. What would happen to the price and
    1. answers icon 1 answer
    2. Dontillia asked by Dontillia
    3. views icon 17 views
  9. A grocery store sells 4 different jars of peanut butter. Determine which is the best buy, based on the cost per unit. 15 oz for
    1. answers icon 1 answer
    2. Blep asked by Blep
    3. views icon 63 views
  10. Last week, Adriana made a batch of peanut butter ice cream from scratch. She used 2 cups of peanut butter and 6 cups of cream.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views