A container has 300 liters

  1. A cola-dispensing machine is set to dispense a mean of 2.024 liters into a container labeled 2 liters. Actual quantities
    1. answers icon 2 answers
    2. Student5 asked by Student5
    3. views icon 1,589 views
  2. A bucket holds somewhere between 100 and150 liters of water. If we fill as many as 3 liters containers we will be left with 1
    1. answers icon 2 answers
    2. piyush asked by piyush
    3. views icon 4,821 views
  3. Type the correct answer in the box. Use numbers instead of words.A container has 7.85 liters of water. Rico adds 3.28 liters of
    1. answers icon 1 answer
    2. Maria Candea asked by Maria Candea
    3. views icon 55 views
  4. A container has 300 liters of water, and a second container has 700 liters of water. The first container begins filling up at a
    1. answers icon 1 answer
    2. layla asked by layla
    3. views icon 380 views
  5. A container has 300 liters of water, and a second container has 700 liters of water. The first container begins filling up at a
    1. answers icon 1 answer
    2. kathy asked by kathy
    3. views icon 2,213 views
  6. A store sells a 1-liter container of juice for 75¢ and a 2-liter container for $1.40. Assume that the cost varies linearly with
    1. answers icon 1 answer
    2. sanda asked by sanda
    3. views icon 624 views
  7. A store sells a 1-liter container of juice for 75¢ and a 2-liter container for $1.40. Assume that the cost varies linearly with
    1. answers icon 2 answers
    2. Tim asked by Tim
    3. views icon 528 views
  8. A store sells a 1-liter container of juice for 75¢ and a 2-liter container for $1.40. Assume that the cost varies linearly with
    1. answers icon 1 answer
    2. Tim asked by Tim
    3. views icon 567 views
  9. A store sells a 1-liter container of juice for 75¢ and a 2-liter container for $1.40. Assume that the cost varies linearly with
    1. answers icon 1 answer
    2. Tim asked by Tim
    3. views icon 524 views
  10. A store sells a 1-liter container of juice for 75¢ and a 2-liter container for $1.40. Assume that the cost varies linearly with
    1. answers icon 1 answer
    2. Crystal asked by Crystal
    3. views icon 522 views