Ask a New Question
Search
A cheese maker made 379.983 ounces of cheddar cheese and
A cheese maker made 96.639 ounces of cheddar cheese. Then she sold 91.705 ounces of the cheese to a local deli. How much cheddar
1 answer
asked by
The Cheese Maker
12 views
A cheese maker made 664.47 ounces of cheddar cheese and 370.85 ounces of Swiss cheese. How much cheese did she make in all?
1 answer
asked by
Sadie Sink
17 views
A cheese maker made 379.983 ounces of cheddar cheese and 425.602 ounces of Swiss cheese. How much cheese did he make in all?
1 answer
asked by
The Cheese Maker
14 views
A grocery store sells sliced cheddar cheese by weight. The relationship between the amount of cheddar cheese in pounds, x, and
1 answer
104 views
Cheese which is aged and can therefore be stored for a relatively long time, such as cheddar or Swiss.
A. Unripened cheese B
1 answer
53 views
The cheesy company produces two types of cheese with extra sharp cheddar cheese. The cheese spreads are packaged in 120 ounce
2 answers
asked by
cocobunniesfromhell
1,412 views
.
Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? x = 4.25
1 answer
asked by
meep
33 views
Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?
* x = 4.25
1 answer
27 views
Martin made a veggie pizza on a whole wheat crust. He used 16 ounces of cheese. He cut his pizza into 8 slices.
Nutritional Facts
1 answer
19 views
Martin made a veggie pizza on a whole wheat crust he used 16 ounces of cheese he cut his pizza into 8 slices. In 1 oz of
1 answer
20 views