A car costing $25 000

Showing results 1 through 10 of 468.
  1. A girl bought a comic book costing 625¢, a pen costing 570¢ and a chocolate bar costing 375¢. She paid her bill with a $20
    1. answers icon 2 answers
    2. Zip asked by Zip
    3. views icon 785 views
  2. Su Li has 13 kg of almonds costing $5 per kilogram. How many kilograms of cashews costing $12 per kg should be added to get a
    1. answers icon 2 answers
    2. rachel asked by rachel
    3. views icon 1,526 views
  3. a shopkeeper allows a discount of 15% on his shop. how much money can a man save if he buys a bag costing rs2500, a shaving set
    1. answers icon 2 answers
    2. maha asked by maha
    3. views icon 775 views
  4. coffee shop plans to mix grage a cogge costing $9.50/lb and grade b coffee costing &7 /lb to yield a 20lb blen costing $8.50/lb.
    1. answers icon 1 answer
    2. lisa asked by lisa
    3. views icon 547 views
  5. You have R200 to buy a cow costing R10.00 sheep costing R2.00 a chicken costing R0.10,no change must be leftover from R200 total
    1. answers icon 0 answers
    2. Matekane asked by Matekane
    3. views icon 480 views
  6. A standard costing system is the traditionally used costing system. It has two main purposes: cost control and product costing.
    1. answers icon 0 answers
    2. Tameika asked by Tameika
    3. views icon 465 views
  7. 5kg of ginger costing N24 per kg, is diluted with 10kg of garlic costing N18 per kg.Find the cost of the mixture per kg.?
    1. answers icon 2 answers
    2. BIZHATOCOTO asked by BIZHATOCOTO
    3. views icon 740 views
  8. Christine went shopping and brought each of her eight nephews a gift , either a video costing 14.95 or a cd costing 16.88. she
    1. answers icon 1 answer
    2. Janet asked by Janet
    3. views icon 460 views
  9. christine went shopping and bought each of her six nephews a gift, either a video costing $14.95 or a Cd costing 16.88. she
    1. answers icon 1 answer
    2. nikki asked by nikki
    3. views icon 645 views
  10. Christine went shopping and bought each of her eight nephews a gift., either a video costing $14.95 or a cd costing $16.88. She
    1. answers icon 1 answer
    2. mandy asked by mandy
    3. views icon 528 views