A candy company needs a custom box for their truffles.

  1. A candy company needs a custom box for their truffles. The box they've chose is in the shape of a cylinder with a hemisphere of
    1. answers icon 2 answers
    2. Equihua asked by Equihua
    3. views icon 4,187 views
  2. Cathy makes two different types of candy: truffles and jellybeans. She charges $9a box for the truffles and $6 a box for the
    1. answers icon 2 answers
    2. Joseph asked by Joseph
    3. views icon 1,372 views
  3. Walter Accounting wants to buy 4,866 chocolate truffles for a party. If there are 6 truffles in each box, how many boxes of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 12 views
  4. Alvarado Accounting wants to buy 5,096 chocolate truffles for a party. If there are 91 truffles in each box, how many boxes of
    1. answers icon 1 answer
    2. shania asked by shania
    3. views icon 138 views
  5. Katie made some chocolate truffles. Katie gave 1⁄4 of her truffles to Leanne. Then Katie gave 1⁄2 of the remaining truffles
    1. answers icon 2 answers
    2. Nazima asked by Nazima
    3. views icon 2,956 views
  6. • Assignment 1: Chocolate Delights Candy Company, Part 1Due Week 5 and worth 210 points Chocolate Delights Candy Company
    1. answers icon 2 answers
    2. Moe asked by Moe
    3. views icon 1,236 views
  7. This is a cross-sectional view of candy bar ABC. A candy company wants to create a cylindrical container for candy bar ABC so
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 19 views
  8. a candy shop contains a total of 100 items. there are 25 chocolates, 17 cookies, and T number of truffles. write the equation
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous ;) asked by Anonymous ;)
    3. views icon 16 views
  9. a candy shop contains a total of 100 items. there are 25 chocolates, 17 cookies, and T number of truffles. write the equation
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous ;) asked by Anonymous ;)
    3. views icon 16 views
  10. Madison is buying b u l k y candy for a dance company fundraiser she buys 1,000 candy bars for $350 what is the unit cost per
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 92 views