Ask a New Question
Search
A cake and three icecream cost $ 210. Mary bought
A cake and three icecream cost $ 210. Mary bought a cake and two icecream for $200. What is the cost of one icecream
1 answer
asked by
Ulita
256 views
A cake and three ice creams together cost $210. Mary bought a cake and two ice creams for $200.
a) Calculate the cost of 1 ice
5 answers
asked by
indira
1,130 views
mary and tom jointly buy the vanilla-chocolate cake for $20. Suppose that Mary values vanilla cake four times more than she
0 answers
asked by
kiara
537 views
On the way home from rug shopping, Sophia stopped and bought a rectangular cake. The bottom is not frosted, but all other sides
2 answers
asked by
Rainbowz4Life
691 views
Janet bought 1/2 cake. She ate 1/4 of the cake she bought. Then she cut the remainder into 2 equal pieces. What fraction of a
2 answers
asked by
Nicole
1,510 views
A slice of cheesecake cost twice as much as the size of mangoes cake. Julie bought two slices of cheesecakes and five slices of
1 answer
14 views
Madison is having a party. She went to the store and bought a cake for $18.50 and 20 balloons. Her total bill was $63.50. How
2 answers
asked by
John
750 views
A peice of durian cake costs $4.80.A
3 peice of yam cake cost - times as much 4 as the durian cake.how much do the 2 peices of
0 answers
asked by
tan chin yong
1,235 views
One cold Saturday, Mary decided to bake some cake for her family and some of their neighbors. For her family, she baked one big
1 answer
asked by
FlarefromFortnite
474 views
an icecream shop offers 5 different flavors of ice cream and 12 different toppings how many choices are possible for a single
5 answers
asked by
Nora
2,566 views