A box to hold pencils

  1. A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
    1. answers icon 1 answer
    2. . asked by .
    3. views icon 229 views
  2. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils different packs are Listed $1.80 for six pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 121 views
  3. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:$1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 144 views
  4. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. the different packs are listed:A $1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 113 views
  5. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:$1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 172 views
  6. Twenty-four pencils are in a package. The students use 3/8 of the pencils. How many did they use? Responses A 8 pencils8 pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. A Local Wanderer In Search asked by A Local Wanderer In Search
    3. views icon 164 views
  7. Dic has a total of x pencils. If he uses 2/4 of his pencils to color his drawings and 12/24 of his pencils to write notes, he
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 189 views
  8. an art school knows that in general they go through 38 colored pencils per week. they have asked their students to hold their
    1. answers icon 1 answer
    2. `leslie asked by `leslie
    3. views icon 507 views
  9. an art school knows that in general they go through 38 colored pencils per week. they have asked their students to hold their
    1. answers icon 2 answers
    2. kim asked by kim
    3. views icon 540 views
  10. Mrs park bought 2 packeges of pencils. Each package has 30 pencils. Each of mrs parks 26 students will get an equal number of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 212 views