Ask a New Question
Search
A box of chalk and 2 staplers cost $10 Three
how would you show his problem as a bar model
A box of chalk and 2 staplers cost $10.3 boxes of chalk and 2 staplers cost
2 answers
asked by
anna
559 views
A box of chalk and 2 staplers cost $10
Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18. Find the total cost of 1 box of chalk and 1
2 answers
asked by
Anonymous
1,526 views
A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18. Find the total cost of 1 box of chalk and
1 answer
asked by
Tony
1,232 views
A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18.Find the cost of 1 box of chalk and 1
2 answers
asked by
ruben
458 views
A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 staplers cost$18. Find the cost of 1 box of chalk and 1
1 answer
asked by
Anonymous
438 views
a box of chalk and 2 staplers costs $10. 3 boxes of chalk and 2 staplers costs $18. find total cost of 1 box of chalk and 1
2 answers
asked by
tim
528 views
box of chalk and 2 staplers cost $10.00. Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18.00. How much is a box of chalk and a
4 answers
asked by
hayden
467 views
A box of chalk and 2 staples cost $10. Three box of chalk and 2 staplers cost $18. Find the total cost of 1 box of chalk and 1
6 answers
asked by
Anonymous
2,621 views
Four identical calculators and five similar staplers cost $78. Two such calculators and two such staplers cost $36. What is the
1 answer
asked by
annnnnomus
329 views
A box could hold 32 staplers or 48 erasers. John placed 14 staplers in the box. How many more erasers could he place in the box?
2 answers
100 views