A bottle contains 0.5 quart

  1. You have a 4/5 quart bottle of pineapple juice. How many 4/45 quart glasses can you fill?
    1. answers icon 3 answers
    2. kenyatta mister asked by kenyatta mister
    3. views icon 630 views
  2. Fill the seven quart. Empty into the five quart, leaving two. Mark the 7 quart jar at that 2 quart level. dump the five quart
    1. answers icon 0 answers
    2. bobpursley asked by bobpursley
    3. views icon 785 views
  3. A small bottle contains 2 cups of juice.Do 5 small bottles of juice have greater amount of juice than a 1-quart bottle of juice?
    1. answers icon 1 answer
    2. Kaitlyn asked by Kaitlyn
    3. views icon 462 views
  4. Molly is painting her bedroom walls, and the paint costs $24 per gallon. How much does the paint cost per quart?$3 per quart $6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 30 views
  5. Order these units from smallest to largest: one quart, one gallon, one cup.(1 point)Responses one quart, one gallon, one cup one
    1. answers icon 1 answer
    2. mm2lover asked by mm2lover
    3. views icon 29 views
  6. Order these units from smallest to largest: one quart, one gallon, one cup.(1 point)Responses one cup, one gallon, one quart one
    1. answers icon 1 answer
    2. Jace R Miller asked by Jace R Miller
    3. views icon 138 views
  7. Order these units from smallest to largest: one quart, one gallon, one cup.(1 point)Responses one quart, one gallon, one cup one
    1. answers icon 1 answer
    2. tyler asked by tyler
    3. views icon 27 views
  8. Three bottles are labelled as shown:Bottle 1 0.001 mol/L HCl(aq) Bottle 2 0.003 mol/L HBr(aq) Bottle 3 0.002 mol/L KOH(aq)
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 163 views
  9. A 16-cup bottle of bleach costs $4.00. What is the price per quart
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 70 views
  10. A 2-gallon bottle of bleach costs $9.36. What is the price per quart?$
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 19 views