Ask a New Question
Search
A bird seed store is
I bought $23.40 worth of two types of bird seed. Thistle bird seeds sells for $1.60 per pound and wild bird seed sells for $0.95
1 answer
90 views
This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.
Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
3 answers
12 views
This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.
Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
1 answer
asked by
Quanbilly davious
93 views
You have five cups of bird seed. You use 2/3 cup of bird seed each day. How many days will your bird seed last?
1 answer
asked by
Matthew
522 views
If a 5-pound sack of bird seed is divided equally for 3 different bird feeders, how much bird seeds will there be for each bird
7 answers
asked by
Adaija
732 views
Jack puts 1/3 pound of seed in the bird feeder each time he fills it. How many times can he fill the bird feeder with four
1 answer
59 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point) the answer is not 0.15$
7 answers
asked by
Bot
87 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
3 answers
181 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
1 answer
59 views
you are buying $20 woth of bird seed that consiss of two types of seed. Thistle seed attracts finches and cost $2 per pound.
1 answer
asked by
Nina
446 views