A bird seed store is

  1. I bought $23.40 worth of two types of bird seed. Thistle bird seeds sells for $1.60 per pound and wild bird seed sells for $0.95
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 90 views
  2. This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 12 views
  3. This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
    1. answers icon 1 answer
    2. Quanbilly davious asked by Quanbilly davious
    3. views icon 93 views
  4. You have five cups of bird seed. You use 2/3 cup of bird seed each day. How many days will your bird seed last?
    1. answers icon 1 answer
    2. Matthew asked by Matthew
    3. views icon 522 views
  5. If a 5-pound sack of bird seed is divided equally for 3 different bird feeders, how much bird seeds will there be for each bird
    1. answers icon 7 answers
    2. Adaija asked by Adaija
    3. views icon 732 views
  6. Jack puts 1/3 pound of seed in the bird feeder each time he fills it. How many times can he fill the bird feeder with four
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 59 views
  7. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point) the answer is not 0.15$
    1. answers icon 7 answers
    2. Bot asked by Bot
    3. views icon 87 views
  8. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 181 views
  9. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 59 views
  10. you are buying $20 woth of bird seed that consiss of two types of seed. Thistle seed attracts finches and cost $2 per pound.
    1. answers icon 1 answer
    2. Nina asked by Nina
    3. views icon 446 views