Ask a New Question
Search
A 9-foot roll of butcher
)) A 5-foot roll of butcher paper costs $4.80. What is the price per inch?
3 answers
63 views
A 9-foot roll of butcher paper costs $5.22. What is the price per yard?
$
1 answer
asked by
shania
125 views
A 3-yard roll of butcher paper costs $8.64. What is the price per foot?
1 answer
39 views
Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
1 answer
asked by
Anonymous
713 views
A butcher has an annual income of $58,612. The income tax the butcher has to pay is 7%. What is the amount of income tax in
1 answer
asked by
goog
134 views
A gardner plans to build a fence around his 24 by 12 foot rectangular vegetable garden. fencing for the garden can be purchased
3 answers
asked by
Tyshaun
1,331 views
You're purchasing the meat of a two-year-old sheep from the butcher. Your chef says this meat is lamb. The butcher says the meat
1 answer
45 views
I have a math brain teaser that I am sure it sooo simple that I am missing it.
A man, buying steaks for his restaurant,
3 answers
asked by
MomWhoIs50
558 views
I am trying to find price per foot. if a roll of wire is selling for $72.00 what is the price per foot
6 answers
asked by
craze
363 views
A piece of ribbon 3 1/4 ft long is cut from a 8-foot roll of ribbon. how much ribbon remains on the roll?
1 answer
asked by
Lora
605 views