A 9-foot roll of butcher

  1. )) A 5-foot roll of butcher paper costs $4.80. What is the price per inch?
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 63 views
  2. A 9-foot roll of butcher paper costs $5.22. What is the price per yard?$
    1. answers icon 1 answer
    2. shania asked by shania
    3. views icon 125 views
  3. A 3-yard roll of butcher paper costs $8.64. What is the price per foot?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 39 views
  4. Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 713 views
  5. A butcher has an annual income of $58,612. The income tax the butcher has to pay is 7%. What is the amount of income tax in
    1. answers icon 1 answer
    2. goog asked by goog
    3. views icon 134 views
  6. A gardner plans to build a fence around his 24 by 12 foot rectangular vegetable garden. fencing for the garden can be purchased
    1. answers icon 3 answers
    2. Tyshaun asked by Tyshaun
    3. views icon 1,331 views
  7. You're purchasing the meat of a two-year-old sheep from the butcher. Your chef says this meat is lamb. The butcher says the meat
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  8. I have a math brain teaser that I am sure it sooo simple that I am missing it.A man, buying steaks for his restaurant,
    1. answers icon 3 answers
    2. MomWhoIs50 asked by MomWhoIs50
    3. views icon 558 views
  9. I am trying to find price per foot. if a roll of wire is selling for $72.00 what is the price per foot
    1. answers icon 6 answers
    2. craze asked by craze
    3. views icon 363 views
  10. A piece of ribbon 3 1/4 ft long is cut from a 8-foot roll of ribbon. how much ribbon remains on the roll?
    1. answers icon 1 answer
    2. Lora asked by Lora
    3. views icon 605 views