Ask a New Question
Search
A 6-pack of beaded necklaces costs $12.12. What is the
A 6-pack of beaded necklaces costs $12.12. What is the unit price?
$? per necklace
1 answer
asked by
._.👍
30 views
Julie the Jeweler has fifteen gold necklaces worth $120 each, nine silver necklaces valued at $90 each, ten plated necklaces
2 answers
asked by
Kristen
927 views
Jackie has been selling beaded necklaces for $40 each, but very few people have
been buying them. Her cost for the necklaces is
1 answer
39 views
The Long Way Away
A. Gautam John Williams was at a loss of what to pack. He wanted to pack his entire life for the past ten years
1 answer
asked by
amyliah
13 views
Sharon is making beaded bracelets and necklaces. She has 1000 beads to make bracelets and necklaces. It takes 40 beads to make a
1 answer
20 views
Sharon is making beaded bracelets and necklaces. She has 1000 beads to make bracelets and necklaces. It takes 40 beads to make a
1 answer
11 views
100 into 40 in 5 hrs
http://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/ 500 A 6 pack of juice boxes costs $3.99, A 24 pack costs 9.99, A
7 answers
asked by
H-E-B
971 views
Chau sells beaded necklaces. Each large necklace sells for 6.40 and each small necklace sells for 4.80. How much will he earn
1 answer
41 views
Greg sells beaded necklaces. Each large necklace sells for $5.90 and each small necklace sells for $4.50 How much will he earn
1 answer
54 views
6-pack: $2.29
12-pack: $3.99 24-pack: $5.99 Coach Henderson went to the grocery store to buy some cola. Cola comes in three
1 answer
asked by
social studies
157 views