A 4-pint carton of milk

  1. A 4-pint carton of milk costs $1.28. What is the price per cup?$
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 28 views
  2. A 4-pint carton of soy milk costs $5.60. What is the price per cup?$
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 56 views
  3. A 4-pint carton of soy milk costs $5.36. What is the price per quart?$
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  4. Milk is leaking from a carton at a rate of 3 mL/min. There is 1.2 L of milk inthe carton at 11:00 a.m.At what time will 450 mL
    1. answers icon 1 answer
    2. Rose asked by Rose
    3. views icon 523 views
  5. Ellen, Fern, and Kyle are all drinking milk from the same size cartons in the cafeteria. Ellen's carton is 3/7 full. Ferns
    1. answers icon 7 answers
    2. Amari asked by Amari
    3. views icon 2,482 views
  6. Milk is leaking from a carton at a rate of 3mL/min. There is 1.2 L of milk in the carton at 11:00 a.m.How much will be left in
    1. answers icon 1 answer
    2. Joseph asked by Joseph
    3. views icon 2,522 views
  7. The cost of a dairy milk carton is Rs. 500/- which excludes handling charges of each cartonthat is Rs. 77/-. If a carton is
    1. answers icon 2 answers
    2. javeria asked by javeria
    3. views icon 625 views
  8. The shape of a milk carton is a solid composed of a rectangular prism and a pyramid as shown. What is the formula for finding
    1. answers icon 1 answer
    2. john asked by john
    3. views icon 1,061 views
  9. The base of a square. 6cm by 6cm. The height of the carton is 10cm.four overlapping semi circular flaps seal the top of the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 37 views
  10. Justine measures the milk in two different cartons. One carton contains 1 liter and 665 milliliters of whole milk, and the other
    1. answers icon 1 answer
    2. Jake asked by Jake
    3. views icon 588 views