Ask a New Question
Search
A 4-pint carton of milk
A 4-pint carton of milk costs $1.28. What is the price per cup?
$
1 answer
28 views
A 4-pint carton of soy milk costs $5.60. What is the price per cup?
$
1 answer
56 views
A 4-pint carton of soy milk costs $5.36. What is the price per quart?
$
1 answer
17 views
Milk is leaking from a carton at a rate of 3 mL/min. There is 1.2 L of milk in
the carton at 11:00 a.m.At what time will 450 mL
1 answer
asked by
Rose
523 views
Ellen, Fern, and Kyle are all drinking milk from the same size cartons in the cafeteria. Ellen's carton is 3/7 full. Ferns
7 answers
asked by
Amari
2,482 views
Milk is leaking from a carton at a rate of 3mL/min. There is 1.2 L of milk in the carton at 11:00 a.m.
How much will be left in
1 answer
asked by
Joseph
2,522 views
The cost of a dairy milk carton is Rs. 500/- which excludes handling charges of each carton
that is Rs. 77/-. If a carton is
2 answers
asked by
javeria
625 views
The shape of a milk carton is a solid composed of a rectangular prism and a pyramid as shown. What is the formula for finding
1 answer
asked by
john
1,061 views
The base of a square. 6cm by 6cm. The height of the carton is 10cm.four overlapping semi circular flaps seal the top of the
1 answer
37 views
Justine measures the milk in two different cartons. One carton contains 1 liter and 665 milliliters of whole milk, and the other
1 answer
asked by
Jake
588 views