A 3-yard roll of plastic

  1. A 3-yard roll of plastic wrap costs $1.53. What is the price per foot?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views
  2. Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 713 views
  3. The ribbon measured 45of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 12 of a yard. How long is the other piece of
    1. answers icon 1 answer
    2. T315 asked by T315
    3. views icon 57 views
  4. The ribbon measured 4/5of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 1/2 of a yard. How long is the other piece
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 52 views
  5. Janet was crocheting a new blanket. She sat down 5 different times to crochet. On Monday she crocheted 5/12 of a yard. On
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 66 views
  6. John has 1/4 yard of fabric. He cuts it into 3 equal pieces . What fraction of a yard is each piece of fabric? Choices are A.
    1. answers icon 5 answers
    2. Dani asked by Dani
    3. views icon 2,840 views
  7. From Vancouver to Halifax, plastic plates, plastic bags and plastic straws may be on their way out. But a possible country-wide
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  8. From Vancouver to Halifax, plastic plates, plastic bags and plastic straws may be on their way out. But a possible country-wide
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 40 views
  9. From Vancouver to Halifax, plastic plates, plastic bags and plastic straws may be on their way out. But a possible country-wide
    1. answers icon 3 answers
    2. slow loriz asked by slow loriz
    3. views icon 44 views
  10. Samir needs3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
    1. answers icon 3 answers
    2. sjjjs asked by sjjjs
    3. views icon 291 views