Ask a New Question
A 3-yard roll of plastic
A 3-yard roll of plastic wrap costs $1.53. What is the price per foot?
1 answer
39 views
Auden rolled two number cubes and recorded the results. What is the experimental probability that the sum of the next two
1 answer
asked by
Anonymous
735 views
The ribbon measured 45
of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 12 of a yard. How long is the other piece of
1 answer
asked by
T315
89 views
The ribbon measured 4/5
of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 1/2 of a yard. How long is the other piece
1 answer
74 views
Janet was crocheting a new blanket. She sat down 5 different times to crochet. On Monday she crocheted 5/12 of a yard. On
1 answer
80 views
John has 1/4 yard of fabric. He cuts it into 3 equal pieces . What fraction of a yard is each piece of fabric? Choices are A.
5 answers
asked by
Dani
2,866 views
From Vancouver to Halifax, plastic plates, plastic bags and plastic straws may be on their way out. But a possible country-wide
1 answer
63 views
From Vancouver to Halifax, plastic plates, plastic bags and plastic straws may be on their way out. But a possible country-wide
3 answers
60 views
From Vancouver to Halifax, plastic plates, plastic bags and plastic straws may be on their way out. But a possible country-wide
3 answers
asked by
slow loriz
61 views
Samir needs
3 8 yard of a string for a project. He has a stick that is 1 8 yard long. How many 1 8 yard lengths does he need to
3 answers
asked by
sjjjs
304 views