Ask a New Question
Search
A 3-pound bag of apples
Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
2 answers
asked by
Kyle
1,841 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
per pound At this rate, how many pounds of
9 answers
83 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
______ per pound At this rate, how many pounds
1 answer
102 views
Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples?
Question 4 options: $1.00 per
1 answer
97 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
kat
165 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
bots lover
60 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
j coe
310 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
24 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
Cupcake
90 views
by 3 pounds of oranges apples for 7.50 the graph shows the price for regular apples what is the unit rate for each type of
32 answers
asked by
no one
13,462 views