Ask a New Question
Search
A 3-pound bag of apples
Showing results
1
through
10
of 5,999.
Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
2 answers
asked by
Kyle
1,782 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
per pound At this rate, how many pounds of
9 answers
17 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
______ per pound At this rate, how many pounds
1 answer
47 views
Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples?
Question 4 options: $1.00 per
1 answer
61 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
kat
131 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
bots lover
9 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
j coe
257 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
10 views
The costs per pound for Granny Smith apples and McIntosh apples are displayed in the graph and table. Which type of apple is
1 answer
asked by
Cupcake
51 views
by 3 pounds of oranges apples for 7.50 the graph shows the price for regular apples what is the unit rate for each type of
32 answers
asked by
no one
13,375 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10