Ask a New Question
Search
A 22-ounce bowl of crackers
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
1 answer
asked by
poop
70 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
(1 point) Responses
2 answers
asked by
e
73 views
A 22-ounce bowl of crackers contains 18 percent cheese crackers. Aida computed 18 percent of 22. Her work is shown below.
18
1 answer
12 views
The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit rate price?
Round your answer to the nearest cent A-$0.15 per
7 answers
asked by
>
4,287 views
The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.
A. $0.15 per ounce B.
2 answers
asked by
Callie
2,026 views
Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
1 answer
asked by
h
99 views
an 11.5 ounce box of crackers for $2.25 or a 16 ounce box of crackers for $2.99
1 answer
asked by
lynette
279 views
Eloise bought 3 boxes of crackers to share with her friends over the weekend. They ate 12 box of crackers on Saturday and 23 box
1 answer
asked by
Saoirse
619 views
William and Daphne both have crackers for a snack. The ratio of William’s crackers to Daphne’s is 3:5 . If there are 48
1 answer
300 views
William and Daphne both have crackers for a snack. The ratio of William’s crackers to Daphne’s is 3:5
. If there are 48
1 answer
asked by
Lucy connexus 6th grade
21 views