A 22-ounce bowl of crackers

  1. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. poop asked by poop
    3. views icon 70 views
  2. The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.(1 point) Responses
    1. answers icon 2 answers
    2. e asked by e
    3. views icon 73 views
  3. A 22-ounce bowl of crackers contains 18 percent cheese crackers. Aida computed 18 percent of 22. Her work is shown below.18
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 12 views
  4. The price of 8.4 ounces of crackers is $2.42. What is the unit rate price?Round your answer to the nearest cent A-$0.15 per
    1. answers icon 7 answers
    2. > asked by >
    3. views icon 4,287 views
  5. The price of 10 ounces of crackers is $3.00. What is the unit price? Round your answer to the nearest cent.A. $0.15 per ounce B.
    1. answers icon 2 answers
    2. Callie asked by Callie
    3. views icon 2,026 views
  6. Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for $5.20 or a 15-ounce jar for $2.70. How much does Mia save per ounce by
    1. answers icon 1 answer
    2. h asked by h
    3. views icon 99 views
  7. an 11.5 ounce box of crackers for $2.25 or a 16 ounce box of crackers for $2.99
    1. answers icon 1 answer
    2. lynette asked by lynette
    3. views icon 279 views
  8. Eloise bought 3 boxes of crackers to share with her friends over the weekend. They ate 12 box of crackers on Saturday and 23 box
    1. answers icon 1 answer
    2. Saoirse asked by Saoirse
    3. views icon 619 views
  9. William and Daphne both have crackers for a snack. The ratio of William’s crackers to Daphne’s is 3:5 . If there are 48
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 300 views
  10. William and Daphne both have crackers for a snack. The ratio of William’s crackers to Daphne’s is 3:5. If there are 48
    1. answers icon 1 answer
    2. Lucy connexus 6th grade asked by Lucy connexus 6th grade
    3. views icon 21 views