Ask a New Question
Search
A 16-ounce bottle of Fresh
Bottled apple juice is sold in four different sizes. Which is the best buy?
Responses 10.5 ounce bottle for $2.49 10.5 ounce
2 answers
asked by
katelyn
187 views
Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery store. The 64 ounce bottle costs $3.50. The 128 ounce bottle
1 answer
46 views
Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery store. The 64 ounce bottle costs $3.50. The 128 ounce bottle
1 answer
asked by
...
181 views
Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery storeThe 64 ounce costs $3.50. The 128 ounce bottle costs
1 answer
50 views
Bottled apple juice is sold in four different sizes. Which is the best buy?
A. 10 1 2 -ounce bottle for $2.49 B. 16 1 4 -ounce
11 answers
asked by
Mohmmed
2,609 views
A 16-ounce bottle of Spring Water is $2.08. A 20-ounce bottle of Fresh Water is $2.40. Which statement about the unit prices is
1 answer
98 views
A 16-ounce bottle of Fresh Water is 1.76. A 20-ounce bottle of Spring Water is 2.40
. Which statement about the unit prices is
1 answer
45 views
A 16-ounce bottle of Fresh Water is 1.76. A 20-ounce bottle of Spring Water is
. Which statement about the unit prices is true?
1 answer
35 views
You can buy shampoo in a 5-ounce bottle for $3.39 or in an 15-ounce bottle for $9.99.
a) What is the price per ounce for the
1 answer
asked by
ACB121
687 views
the convenience store sells a 16 ounce bottle of water for 2.40 and a 28 ounce bottle of water for 2.80 tiana wants to compare
3 answers
asked by
mic
58 views