Ask a New Question
A=2 cups concentarte:3 cups water
A=2 cups concentarte:3 cups water
B=5 cups concentrate:9 cups water C=1 cup concentrate:2 cups water D=3 cups concentrate:5 cups
1 answer
asked by
Gaby
1,466 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
83 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
168 views
The ratios of punch mix to water for several fruit drinks are given in the table.
Punch Mix Mix Water Grape 1 cups 3 cups Cherry
1 answer
66 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
73 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
shhh
67 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
73 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
137 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
mav welborn
68 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day? (1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
asked by
rat
69 views