7 bottles x 25 cents/bottle

  1. 2. ( a ) Bottles of water cost 25 cents each.( i ) Find the cost of 7 bottles in cents. ( 1 ) 7 bottles x 25 cents/bottle = 175
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 53 views
  2. A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles containing 100 tablets and sells for $1.50 per bottle.How
    1. answers icon 2 answers
    2. Johnny asked by Johnny
    3. views icon 697 views
  3. 7 bottles x 25 cents/bottle = 175 cents( ii ) Write down an expression in b for the cost of b bottles in cents.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 40 views
  4. A soda cost A cents for each bottle, including the deposit, but there is a refund of B cents on each empty bottle. How much must
    1. answers icon 1 answer
    2. Mike 50 asked by Mike 50
    3. views icon 533 views
  5. 2. ( a ) Bottles of water cost 25 cents each.( ii ) Write down an expression in b for the cost of b bottles in cents. b bottles
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 42 views
  6. Three bottles are labelled as shown:Bottle 1 0.001 mol/L HCl(aq) Bottle 2 0.003 mol/L HBr(aq) Bottle 3 0.002 mol/L KOH(aq)
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 162 views
  7. Find the unit price and tell which is the better buy:A 64 oz. bottle of juice costs $2.39, and a 20 oz. bottle costs &0.79. You
    1. answers icon 2 answers
    2. Sammy asked by Sammy
    3. views icon 1,078 views
  8. At family market an 8 can pack of bottles costs $4.48 and a 24 can case cost $9.60 both the bottle and the can are 12 oz what is
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 21 views
  9. Alang buys bottles of pineapple juice at the corner store. Assume each bottle of juice is the same price. The proportional
    1. answers icon 11 answers
    2. views icon 87 views
  10. At Family Market, an 8-can pack of bottles costs $4.48, and a 24-can case costs $9.60. (Both the bottle and the can are 12
    1. answers icon 1 answer
    2. bank asked by bank
    3. views icon 100 views