5 pounds of potatoes for

  1. Bot Randi places 2 bags of potatoes in a bin. Each bag contains 3.5 pounds of white potatoes and 2 3/4 pounds of yellow
    1. answers icon 1 answer
    2. Jello asked by Jello
    3. views icon 96 views
  2. Frederic has 80 pounds of potatoes. He puts some of the potatoes in bags. The line plot shows the weights of the bags of
    1. answers icon 1 answer
    2. L asked by L
    3. views icon 322 views
  3. A chef had 115 pounds of potatoes left after the weekend. He used 273 pounds on Saturday and 181 pounds on Sunday. The equation
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 78 views
  4. A chef had 115 pounds of potatoes left after the weekend. He used 273 pounds on Saturday and 181 pounds on Sunday. The equation
    1. answers icon 1 answer
    2. Aela Marcellus asked by Aela Marcellus
    3. views icon 464 views
  5. Frederic has 80 pounds of potatoes. He puts some of the of the potatoes in crates petanies in bags. The line plot shows the
    1. answers icon 1 answer
    2. Dino cat asked by Dino cat
    3. views icon 70 views
  6. at the market, potatoes cost $1.15 per pound. imagine you bought $3.45 worth of potatoes. how many pounds of potatoes did you
    1. answers icon 1 answer
    2. b asked by b
    3. views icon 91 views
  7. At Super Grocery, potatoes cost $2.85 for 5 pounds. At Value Market, potatoes cost $4.20 for 7 pounds. What is the unit price of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 80 views
  8. At Super Grocery, potatoes cost $2.85 for 5 pounds. At Value Market, potatoes cost $4.20 for 7 pounds. What is the unit price of
    1. answers icon 1 answer
    2. your mama asked by your mama
    3. views icon 109 views
  9. Mr. Yi buys vegetables at a market. He purchases 6 pounds of potatoes, p, and 3 pounds of onions, n, for $18. Onions cost twice
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 54 views
  10. Please help, what operation should I use to solve this problem? Jessica bought 10.50 pounds of potatoes. The potatoes are sold
    1. answers icon 3 answers
    2. Jaliyah asked by Jaliyah
    3. views icon 421 views